Kotły CO z podajnikiem – na jaki zwrócić uwagę?

Kotły CO z podajnikiem – na jaki zwrócić uwagę?

Na rynku dostępny jest duży wybór kotłów CO z podajnikami, lecz który z nich wybrać? Na samym początku należy zaznajomić się, jakie rodzaje podajników oferują sprzedawcy oraz czym się one charakteryzują.

Kotły CO z podajnikiem – jakie są dostępne?

Sprzedawcy oferują m.in. kotły CO z podajnikiem – ślimakowym, rynnowym oraz tłokowym. Każdy podajnik charakteryzuje się sposobem podawania paliwa do kotła. Przykładowo, Kotły CO z podajnikiem ślimakowym wtłaczają paliwo do kotła dołem za pomocą silnika ślimaka. Przed zakupem każda osoba powinna zastanowić się, który podajnik im najbardziej odpowiada oraz czego od nich oczekują. Niektóre podajniki zwiększają bądź zmniejszają emisję spalin, także trzeba mieć to na uwadze.

Kotły CO z podajnikiem – usprawnienie pracy kotła

Podajniki w prosty sposób usprawniają pracę kotła, wystarczy raz na parę dni dodać paliwa oraz usunąć popiół, aby piec pracował sam. Kotły CO z podajnikiem wyróżniają się wysoką wydajnością oraz wysoką technologią. Jedno załadowanie zasobnika kotła wystarczy na około 7 dni pracy w zależności od zapotrzebowania na ciepło, wielkości budynku, kaloryczności opału oraz kilku innych czynników.